Школска година се није ни завршила како треба, а ми већ мислимо на септембар. 🙂 Ноћ истраживача ће се задесити ове године у четири града наше земље и то 28. септембра. Уколико желите да аплицирате да будете учесник у овом догађају, линк је:
http://www.uns.ac.rs/sr/novosti_dogadjaji/2012/nocIstrazivaca0621.html
Наравно, није баш да смо толики радохоличари; лето утиче и на нас и већ се спремамо на одмор тамо негде до краја августа. Моћи ћете да посетите наш блог и даље, у часовима доколице или недостајице, али тек да се присетите шта смо и о чему смо све писали. Не верујемо да ћемо мењати изглед нашег блога када наново отпочнемо са радом, јер је овај са ракунима постао некако наш заштитни знак. Иначе, у свету блогера, велика пажња се посвећује изгледу, о чему говори и следећи чланак:
http://en.blog.wordpress.com/2012/06/14/new-themes-blog-simple-and-skylark/
Један блог нам је привукао пажњу, не због свог изгледа, већ назива и поуке наше колегинице, која се представља као кул мачкаста наставница. 🙂 Ипак, у свом посту она не мјауче, већ мудро збори:
http://coolcatteacher.visibli.com/share/7xtF5P
Дакле, кул наставница каже да добар наставник није онај који је благ према деци, већ онај који ради у њиховом интересу, па макар био и најстрожи на свету. Добри наставници или боље речено, они који су проглашени најбољим, у неким земљама добијају вредне награде. Рецимо, 10000 долара. 🙂 Шта рећи, а не заплакати?
http://4kmand4kj.global2.vic.edu.au/2012/05/19/three-cheers-for-mrs-morris/
Следи чланак под називом „Making more Makers“. Можда би, гледајући претходни, прикладнији био неки са називом „Making more Money“. 🙂
Шта бисмо ми могли корисно да направимо? Неке колеге саветују – портфолио за ђаке. Следе два чланка о томе.
http://uciteljicaljilja.wordpress.com/2012/06/20/ & http://uciteljicaljilja.wordpress.com/2012/06/21/
Портфолио укључује све оно што је урађено, али много говори и о личности онога коме припада. Један чланак говори о фејсбуку као тесту личности. Веома занимљив, а можете и да се тестирате:
http://mindreadings.wordpress.com/2012/06/19/fejsbuk-kao-test-licnosti/
Наравно, са друштвеним мрежама треба бити обазрив; хакери вребају. 🙂
http://www.digitaljournal.com/article/326864
Ово је био чланак упозорења, а следи и веома користан чланак превенције:
http://mashable.com/2012/06/17/internet-scams-infographic/
Наравно, интернет је једна виртуелна прашума у којој многе звери вребају. Па ипак, користимо га све време, а и зашто да не, када се на њему може пронаћи толико корисних ресурса. Ми вам сада представљамо неке од најпопуларнијих из области наставе:
http://theinnovativeeducator.blogspot.com/2012/06/hottest-posts-that-everyones-talking_16.html
А и, пошто је летње време и време летњег биоскопа, одабрали смо неколико кратких филмова занимљиве и поучне тематике, чиме и завршавамо за данас:
Коментари на: "Ноћ истраживача и још који дан блога" (4)
Openness to Experience/Intellect
High scorers tend to be original, creative, curious, complex; Low scorers tend to be conventional, down to earth, narrow interests, uncreative.
You prefer traditional and familiar experiences. (Your percentile: 16)
Conscientiousness
High scorers tend to be reliable, well-organized, self-disciplined, careful; Low scorers tend to be disorganized, undependable, negligent.
You are well-organized, and are reliable. (Your percentile: 79)
Extraversion
High scorers tend to be sociable, friendly, fun loving, talkative; Low scorers tend to be introverted, reserved, inhibited, quiet.
You probably enjoy spending quiet time alone. (Your percentile: 5)
Agreeableness
High scorers tend to be good natured, sympathetic, forgiving, courteous; Low scorers tend to be critical, rude, harsh, callous.
You find it easy to criticize others. (Your percentile: 0)
Neuroticism
High scorers tend to be nervous, high-strung, insecure, worrying; Low scorers tend to be calm, relaxed, secure, hardy.
You are a generally anxious person and tend to worry about things. (Your percentile: 87)
*
Ha! Kritikujem, kritikujem! 🙂
Добро је када критикују колеге. 🙂
Ali stvarno treba neko drugi da popunjava ovaj test umesto tebe (ili još bolje nekoliko ljudi koji te poznaju), da ne budu baš vrednosti prvo 0, 5, 16 a sa druge strane 79, 87.
То би било добро решење за сваки тест личности. Тешко је видети себе на начин како нас виде други.