Данас почињемо са најавама семинара и вебинара. Најпре да најавимо сјајан семинар „Комуникација и интеракција у савременој школи“:
Комуникација и интеракција у савременој школи: Пријава
И још један који ће вас научити како да направите електронски портфолио:
Гугл апликације за Гугл генерације: Услови, пријава
И без озбиљног истраживања нашег школства без проблема можемо да тврдимо да коришћење ајпада као наставног средства није уобичајена пракса. Но, у будућности би могла да постане, па ако сте ради да започнете припреме за то већ сада, на следећем сајту можете (бесплатно) одслушати прегршт вебинара о томе:
Simple K12.com: Free online event – all about iPads (7.9.2013)
Да бисмо могли да користимо ајпад, морамо бити технички (информатички) писмени, али и језички писмени, што често заборављамо.
Блог – Облак знања за учитеље: Будимо писмени на интернету (4.9.2013)
Веома цесто током разговора на друственим мрезама наставници користе аски, односно такозвану осисану латиницу. Иако је врло једноставно да се мисем или преко тастатуре у доњем десном углу намести опција за цирилицу, осисана латиница се свеједно користи, иако оправдања за њу, како написасмо, нема. Цак се десава да наставници критикују писменост својих колега, позивајуци се на греске у правопису, а да при томе не само да користе осисану латиницу, вец ни сами нису свесни да је користе. Уколико вам је ових неколико реценица било смесно, а не би вам било смесно да је исто тако (без свих слова) написано латиницом, ми онда заиста имамо проблем.
Јеца мисли да су проблем и предлози, па објашњава употребу неких од њих:
Блог – Како Јеца каже: Где живите – У или НА? (3.2.2012)
Још једну језичку недоумицу разјашњава следећи текст:
Наш језик има много зачкољица и много тога морамо да обнављамо или учимо и иако не можемо да будемо перфектни као колеге које предају српски језик, свакако морамо да се трудимо, јер ни наставник биологије или било којег другог предмета нема изговор да буде неписмен. Не смемо да заборавимо да нас деца слушају и чују сваку грешку коју направимо. Осим знања, ми дарујемо и речи:
Блог – Ана Бербаков: Дарујмо реч (18.8.2013)
Оставите одговор