За градско такмичење у Београду школе домаћини су познате, а расподела такмичара по тим школама је сада другачија у односу на првобитну како би цео догађај могао лакше да се организује. Разликује се то да у сваку школу ипак неће ићи појединачни разреди, већ поједине општине које су тој школи најближе.
Важне информације
Захваљујући помоћи просветног саветника из Школске управе, Одбор за организацију такмичења СБД и београдски Актив направили су поделу, тако да свака школа домаћин буде колико-толико једнако оптерећена и да те школе буду најближе за оне који долазе. Само једна општина (Раковица) ће се поделити, пошто је она између две које су домаћини.
ОШ „Сава Шумановић“:
1) Земун
2) Нови Београд
3) Сурчин
ОШ „Стеван Дукић“:
1) Савски венац
2) Палилула
3) Звездара
4) Стари град
5) Врачар
ОШ „Ђура Даничић“:
1) Младеновац
2) Гроцка
3) Вождовац
4) Сопот
5) Раковица (школе: „Франце Прешерн“, „Ђура Јакшић“ и „Иво Андрић“)
ОШ „Филип Кљајић Фића“:
1) Лазаревац
2) Обреновац
3) Барајево
4) Чукарица
5) Раковица (школе: „Владимир Роловић“, „14. октобар“, „Никола Тесла“, „Коста Абрашевић“ и „Бранко Ћопић“)
О овоме су обавештенидиректори школа домаћина, тако да нас очекују.
Методика
Општине је лако распоредити у односу на распоред врста по систематским категоријама. Научници се још увек муче са тим, а ми наставници и са тим и са још једном таксономијом: Блумовом. На енглеском говорном подручју имају олакшицу у виду апликације која генерише исходе користећи се поменутом таксономијом:
Техничка подршка
Када смо већ код апликација које нам помажу у таксономији, препоручујем апликацију PlantSnap коју можете бесплатно преузети на мобилном телефону за распознавање врста биљака (преко Play Store), а згодна је и за ученике који праве хербаријум.
Са часова
Ученици наших колегиница не само да праве хербаријуме, већ многе креативне радове. Ђаци Весне Миленовић су правили моделе вируса, а Данијеле Савић цегере како би растеретили природу од пластичних кеса. Макета копнених биома дело су ђака Емине Илић. Уживајте у дивним радовима, а ми се ускоро наново читамо.
Оставите одговор